ISSN 2786-4987 Online
DOI:
ЗБІРНИК НАУКОВИХ ПРАЦЬ
«ЛЕКСИКОГРАФІЧНИЙ БЮЛЕТЕНЬ»
Засновник збірника:
Інститут української мови НАН України
Збірник було засновано 1951 року. Відновлений у 2004 році випуском 10.
Свідоцтво про державну реєстрацію:
Суб’єкт у сфері медіа-реєстрантів R30-01172
(рішення від 31.08.2023 № 802)
Періодичність: виходить раз на рік
Сфера розповсюдження:
загальнодержавна
Коло читачів:
науковці, аспіранти, викладачі, студенти
Вітчизняне науково–теоретичне видання
Склад редколегії:
16 осіб, з них – академік НАН України, 1 закордонний фахівець у галузі мовознавства: доктор філологічних наук (Сербія), 7 – доктори філологічних наук
Тематична спрямованість:
питання, пов’язані з історією лексикографії, методикою й технологією укладання словників різних типів, аналізом українського та іноземного словникарства, лексикологією, фразеологією, а також із проблемами структурного, семасіологічного, комунікативного, соціо- та етнокультурного аналізу мовних фактів як передумови їхньої лексикографічної параметризації, кодифікації та верифікації, зокрема корпусної.
Електронну версію збірника наукових праць «Лексикографічний бюлетень» розміщено
На сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського:
http://www.irbis-nbuv.gov.ua/
Wikipedia.org [/su_column] [/su_row]
Збірник висвітлює питання, пов’язані з історією лексикографії, методикою й технологією укладання словників різних типів, аналізом українського словникарства, лексикологією, фразеологією, а також із проблемами структурного, семасіологічного, комунікативного аналізу мовного матеріалу як підґрунтя його кодифікації й параметризації у словнику.
На сторінках збірника публікують словникові матеріали, огляди новинок з українського мовознавства та рецензії на наукові видання; статті, присвячені ювілеям видатних мовознавців; описують проблеми, порушувані на мовознавчих конференціях, форумах, симпозіумах.
Для науковців, учителів, редакторів, аспірантів і студентів-філологів.
Усі статті, що надсилаються до редакції збірника «Лексикографічний бюлетень», переглядаються та редагуються. Редакція збірника приймає рішення про подані рукописи.
За рекомендацією рецензента, згідно з рішенням редакції, їх приймають до друку, надсилають на доопрацювання або відхиляють.
На прохання редакції деякі статті подаються із зовнішніми рецензіями.
Збірник не є передплатним виданням